Menu
Košík

Staňte sa predajcom, viac info TU

FAQ

...

Ako sa používa olejový parfum na pranie Essentia?

Použitie pri praní v práčke: množstvo 10-20 ml produktu na každých 5-7kg bielizne  v závislosti od požadovanej intenzity vône. Jednoducho nalejte uvedené množstvo samotného parfumu na pranie do priehradky na aviváž (bez aviváže) a perte ako obvykle s vaším pracím prostriedkom. Prací cyklus parfum použije na posledné opláchnutie, takže vône zostanú na bielizni dlho niekoľko dní až týždňov.  Bielizeň nechajte voľne uschnúť alebo môžete sušiť aj v sušičke. Vďaka mikrokapsuliam zostane parfum zachovaný aj pri 400 stupňoch Celzia.  Ak máte veľmi tvrdú vodu a aviváž musíte predsa len použiť, vyberajte takú s neutrálnou vôňou a použite ju spolu s parfumom.

 

Je možné použiť parfumy na pranie aj pri ručnom praní?

Áno, 5-10ml parfumu zrieďte vo vode pri poslednom plákaní. Použite rukavice.

 

Ako inak môžem ešte parfumy na pranie použiť?

Žehlička: pridaním 5ml olejového parfumu do nádržky s vodou získate krásnu voňavú paru pri žehlení

Podlahy: pridajte 5-10ml olejového parfumu do vedra s vodou, ktorou zmývate podlahy

Záclony, koberce, látky: zrieďte 5-10ml olejového parfumu s 1 litrom vody a nastriekajte pomocou  rozprašovača na tkaniny

 

Môže sa použiť parfum na bielizeň aj pred použitím sušičky?

Áno. Vďaka mikrokapsuliam parfumy odolajú teplotám v sušičke až do 400 stupňov Celzia. Olejové parfumy použité spolu s oplachom v poslednom cykle prania nezanechajú na tkaninách mastný povlak tak ako pri klasickej aviváži, preto vašu sušičku nijako nepoškodzujú. Parfumy sú prioritne určené na použitie spolu s vodou, nakoľko obsahujú vo vode rozpustné oleje. V malom množstve ich však môžete naniesť na vreckovku alebo malý uteráčik a vložiť do sušičky spolu s bielizňou na sušenie. Najlepší výsledok však dosiahnete, ak necháte bielizeň jednoducho voľne uschnúť. 

 

Je nutné používať aj klasickú aviváž?

Nie, nie je to nutné. Ale samozrejme, ak máte veľmi tvrdú vodu, môžete aviváž použiť na zmäkčenie. Odporúčame však takú, ktorá je neutrálna bez vône.

 

Voňajú parfumy na pranie na všetkých materiáloch rovnako intenzívne?

Spravidla na hrubších a bavlnených tkaninách je vôňa intenzívnejšia a dlhotrvajúcejšia, nakoľko väčšia gramáž tkaniny dokáže absorbovať väčšie množstvo parfumu. Výborne vynikne najmä na bytových textíliach ako deky, dekoratívne návliečky na vankúše, prehozy, uteráky, osušky, posteľné obliečky a závesy. Parfumy sú však vhodné aj na tie najjemnejšie textílie ako hodváb a kašmír, či na športové oblečenie.

 

Nie sú parfumy na pranie agresívne?

Naše pracie parfumy obsahujú veľmi šetrné látky s veľmi nízkym percentom alergénnych zložiek. 

  • Žiadne mikroplasty
  • Netestované na zvieratách
  • Žiadne nebezpečné reaktívne látky
  • Žiadne CMR - žiadne karcinogénne, mutagénne a toxické látky
  • Žiadne ťažké kovy
  • Žiadne nanomateriály
  • Žiadne zvyšky reziduí
  • Žiadny dioxán vo formulácii
  • Žiadne SVHC - látky vzbudzujúce veľmi veľké obavy
  • 100% recyklovateľné fľaše

 

Boli parfumy na pranie testované na zvieratách?

Nie, naše pracie parfumy neboli testované na zvieratách.